راه اندازی فست فود یکی از ایده‌های جذاب و جدید برای شروع  یک کسب و کار است. در این پست از شست چار نکات مهم و کاربردی برای راه اندازی فست فود را بررسی می‌کنیم تا بتوانید برای شروع این کار با دید درستی تصمیم گیری کنید و مدیریت فست فود را یاد بگیرید .

قبل از شروع هر کسب و کاری باید باید با بازار هدف آن حوزه، انتخاب مکان و موقعیت جغرافیایی، برآورد هزینه راه اندازی فست فود و دیگر چالش‌های احتمالی آشنایی داشته باشید.

امروزه فست فود کسب و کاری پر طرفدار و محبوب است چرا که غذایی خوشمزه را در زمان کوتاه و با قیمتی مناسب برای همه فراهم می‌کند.

غذای خوشمزه

راه اندازی فست فود و رستوران برای چه کسی مناسب است؟

اگر به آشپزی و ارائه غذا علاقه دارید، راه اندازی فست فود کوچک می‌تواند کسب و کار رویایی شما باشد چرا که می‌توانید حس رضایت و لذت بردن از یک غذای خوشمزه را به مشتریان خود هدیه دهید و به همان نسبت در آمد خوبی کسب کنید.

در هر شغلی داشتن علاقه بهترین انگیزه ممکن برای شروع آن کسب و کار است، اما در کنار آن باید سختی‌های داشتن یک مجموعه غذایی را نیز در نظر بگیرید، سختی‌هایی همانند ساعت کاری، چرا که همیشه و هر روز ساعات صرف غذا را باید در خدمت مشتریان باشید و در ایام تعطیل نیز فست فود شما رونق بیشتری خواهد داشت و به جای سفر و در کنار خانواده بودن باید به فست فود خود رسیدگی کنید.

 پس اگر قصد راه اندازی رستوران و فست فود را دارید، باید پیش از هرچیزی با محدودیت‌های زمانی آن آشنا باشید.

بازار هدف راه اندازی فست فود

بازار هدف راه اندازی فست فود بیرون‌بر چه کسانی هستند؟

کسب و کار فست فود از نظر بازار هدف محدودیت خاصی ندارد، چرا که تمامی قشرهای جامعه از پیر و جوان همگی به فست فود علاقه‌مند هستند به خصوص در کشور ما که رفتن به رستوران و مجموعه‌های غذایی یک تفریح همه گیر است و هر کسی با هر سطح مالی به سراغ این تفریح خوشمزه می‌رود.

اما در کنار تمامی این‌ها بازار هدف اصلی فست فود بیرون‌بر افراد پر مشغله‌ای هستند که وقت کافی برای پخت غذا و یا حتی اینکه به صورت حضوری برای سفارش غذا به فست فود بروند ندارد. به همین دلیل راه اندازی فست فود بیرون‌بر اخیرا طرفداران زیادی پیدا کرده است.

راه اندازی فست فود کوچک و پتانسیل رشد و پیشرفت در کسب و کار

با توجه به قابلیت پیشرفتی که این شغل دارد، راه اندازی فست فود کوچک می‌تواند در ادامه منجر به گسترش فست فود و کسب درآمد بیشتر شود.

می‌توان با ارائه دادن منوی غذایی جذاب و پرطرفدار مشتریان بیشتری برای فست فود خود جذب کنید و به مرور زمان با کسب سرمایه کافی مجموعه غذایی خود را گسترش دهید و حتی شعبه‌های بعدی فست فود را افتتاح کنید.

راه اندازی فست فود کوچک

راه اندازی فست فود و بازار رقابتی آن

دغدغه‌ اصلی برای راه اندازی هر کسب و کاری، تحلیل بازار و بررسی رقابت در بازار هدف است، به خصوص در حوزه فست فود و رستوران ممکن است که در ابتدای راه این احساس را داشته باشید که این بازار اشباع شده است، اما در بازار فست فود هنور فضای کافی برای راه اندازی ایده‌های جدید وجود دارد با داشتن منوی غذایی خوشمزه و جدید و قیمت‌های مناسب و کیفیتی عالی می‌شود که می‌توان رضایت مشتریان را کسب کرد و در این بازار رقابتی جایی برای برند خود ایجاد کنید.

مراحل قانونی و چالش‌های احتمالی آن

برای راه اندازی رستوران و فست فود، نیاز به مجوزهای قانونی و بهداشتی است که هرکدام نیازمند تخصص و یا مدارک خاصی است.

همچنین برای شروع کار نیاز به استخدام سرآشپز و یا آموزش به کارکنان خواهید داشت که پیدا کردن و استخدام افراد معتمد و متخصص در صنعت فست فود و همچنین کسب مجوزهای لازم از چالش‌های اصلی شروع این کسب و کار است.

به طور مثال ممکن است شما مکان مناسب و پر مخاطبی را برای فست فود خود در نظر بگیرید، اما اداره‌ی بهداشت آن مکان را تایید نکند. پس خودتان را برای رویارویی با چالش‌های مختلف در زمان راه‌اندازی رستوران یا فست فود آماده کنید.

هزینه راه اندازی فست فود

مهارت‌های مورد نیاز

واضح است که اصلی‌ترین بخش یک فست فود، غذای خوشمزه‌ی آن است، پس شما نیاز به یک سرآشپز حرفه‌ای دارید که اگر خودتان مهارت کافی در حوزه پخت و سرو غذا داشته باشید، علاوه بر مدیریت آسان‌تر منو غذایی توسط خودتان، به طرز چشم‌گیری می‌توانید در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید و در ابتدای کار بودجه کمتری را استفاده کنید.

 اما همیشه باید حواستان باشد که در عین مدیریت هزینه‌ها کیفیت را حفظ کنید.

مهارت دیگر مورد نیاز، قدرت تحلیل بازار و پیش‌بینی نیاز افراد جامعه است تا بتوانید تقاضای بالقوه مشتریان را در اختیارشان قرار دهید و آن‌ها را تبدیل به مشتریان وفادار و همیشگی برند خود کنید.

مشتری مداری نقطه قوت هر نوع کسب و کاری است که لازمه‌ی آن داشتن مهارت گفتگو و روابط عمومی بالاست تا بتوانید به راحتی و با روی خوش با مشتریان ارتباط صمیمانه برقرار کنید تا در نهایت مشتریان شما با  احساس رضایت از صرف یک غذای خوشمزه و معاشرت با یک مدیر حرفه‌ای فست فود شما را ترک کنند و بارها و بارها به برند شما بازگردند.

راه اندازی رستوران

در کنار تمامی موارد ذکر شده و با داشتن منو غذایی خوشمزه و با کیفیت در نهایت نیاز به بازاریابی و تبلیغ فست فود خود دارید، یکی از بهترین کانال‌های تبلیغاتی استفاده از سیستم‌های آنلاین و  شبکه‌های اجتماعی است که امروزه بسیار همه گیر شده است و به راحتی می‌توان با استفاده از اینفلوئنسرها و یا صفحات مرتبط با حوزه کاری خود، برند خود را به مخاطبان معرفی کنید.

و در نهایت از صحبت با یک مشاوره کسب و کار و استفاده از تجربیات و نظرات ارزشمند آنان غافل نشوید، چرا که ممکن است با تمام تحقیقات و بررسی‌های ممکن، نکاتی وجود داشته باشد که مستلزم دانش تخصصی در این حوزه باشد و قطعا یک مشاور حرفه‌ای می‌تواند به بهترین شکل شما را در این راه همراهی کند.